SAIA, n.o.

LEAF - Stáže na Slovensku pre Slovákov študujúcich a pracujúcich v zahraničí

V rámci programu Slovak Professionals Abroad v spolupráci s partnerskými inštitúciami ponúka organizácia LEAF Slovákom študujúcim alebo pracujúcim v zahraničí pracovné ponuky a stáže. Skúsenosťou na Slovensku chce vytvoriť alternatívu k príležitostiam, ktoré Slováci dostávajú v zahraničí. Príležitosti nájdu už študenti prvých ročníkov na univerzitách v zahraničí, ale aj profesionáli s 5+ ročnou praxou.

Pre úspešných kandidátov sú v lete 2015 pripravené tiež spoločné aktivity organizované LEAF.

Príležitosti ponúkajú firmy ako Sygic, McKinsey & Company, Forbes Slovensko, Amazon, Made by Vaculik, GA Drilling, neziskové organizácie ako Amnesty International, Transparency International, štátne inštitúcie ako Ministerstvo zahraničných vecí, Ministerstvo školstva, Národná banka a mnoho ďalších.

Kritériá na prihlásenie:

  • záujemca musí mať štátne občianstvo SR,
  • záujemca študuje, alebo ukončil, denné štúdium univerzity ukončené akademickým titulom mimo SR (preferencia – nie podmienka! – je voči študentom, ktorých univerzita sa umiestnila v Šanghajskom rebríčku),
  • príležitosti sú určené najmä študentom a absolventom bakalárskeho a magisterského stupňa, niektoré sú vhodné aj pre študentov postgraduálneho štúdia,
  • záujemca spĺňa konkrétne požiadavky uvedené v popise príležitosti, na ktorú sa hlási,
  • v kontexte poslania LEAF sa budeme snažiť príležitosti ponúknuť kandidátom, ktorí majú potenciál v sebe spájať charakternosť, excelentné študijné či pracovné výsledky, podnikavé líderstvo, ako i angažovanosť pri zlepšovaní svojho okolia nad rámec bežných očakávaní.

Harmonogram podávania prihlášky:

  • do 15. februára 2015 (24:00 CET) – on-line prihlasovanie
  • do 8. marca 2015 (24:00 CET) – predselekcia kandidátov organizáciou LEAF,
  • do 13. apríla 2015 (24:00 CET) – finálny výber inštitúciami, do ktorých sa kandidáti hlásia,
  • začiatok a trvanie väčšiny príležitostí je nastavené flexibilne s cieľom vyjsť v ústrety kandidátom s rôznym časovým a študijným harmonogramom.

Bližšie informácie o štipendiu nájdete na stránke LEAF: http://www.leaf.sk/sk/aktualne/staze-na-slovensku


 


 

Posledná aktualizácia: 22.01.2015