SAIA, n.o.

Letný päťdňový seminár Pilorama Lab na vybrané témy pre mladých ľudí do Ruska - pozvánka

Važení priatelia,
medzinárodná organizácia MitOst organizuje spolu s partnermi 24.-28.júla 2013 Európske fórum PiloramaLab na pôde "Perm 36" - jediného Gulag múzea na územi bývalého Sovietskeho zväzu, ktoré sa nachádza na ploche bývaleho pracovného tábora.
Toto jedinečné prostredie chceme prostredníctvom workshopov pod vedením expertov z danej oblasti využit na výmenu skúseností a diskusiu o témach, ktoré hýbu spoločnosťou. Hlavnými témami workshopov su:

- Mestský priestor. Trvalá udržatelnosť. Budúcnosť
- Korupcia
- Multinárodna Europa: scenáre budúcnosti
- Sociálne podnikanie
- História. Identita. Interkultúrny dialog
Našou cieľovou skupinou su mladí ľudia, ktori už majú za sebou určité skúsenosti, ci už v pracovnej oblasti v súkromnom, verejnom alebo mimovládnom sektore, na univerzitách, v think-tankoch a pod. a zaujimajú sa o to, akým smerom sa vyvíja spolocnosť. Minulý rok sa fóra zučastnilo vyše 100 ľudí z viacerých európskych krajin a Ruska, PiloramaLab je zároveň výbornou príležitosťou na nadviazanie profesionálnych i osobnych kontaktov a dobrým štartovacím bodom na následné spoznávanie Ruska, či expedíciu na Sibír :) Pracovným jazykom je angličtina, ruština je výhodou.
Viac informacii o PiloramaLab posielame nižšie.

_______________

Dear colleagues,

please find announcement on the start of the application campaign for the European Forum for Young Professionals "Pilorama Lab" (Perm-"Perm 36", July 24-28, 2013).

We kindly ask you to distribute this information according to your communication channels. Thank you in advance.

The Annual European Forum for Young Professionals “Pilorama Lab” offers young people from all over Europe working in public administration, business, NGOs, universities, think tanks and other spheres of professional engagement a unique communication and exchange platform for civil society issues.

Main goals of “Pilorama Lab” are to update the common European agenda in different fields of life, transfer knowledge and best practices as well as develop partner networks.

“Pilorama Lab” will take place on July 24–28, 2013 in Perm and at “Perm 36”, the only GULAG museum in Russia.

The programme of “Pilorama Lab” 2013 includes five workshops:

Urban Space. Sustainability. Future
Corruption
Multinational Europe: Future Scenarios
Social Entrepreneurship
History. Identity. Intercultural Dialogue

“Pilorama Lab” is connected to the International Civil Forum “Pilorama”, which has been held at the Memorial Centre of the History of Political Repressions “Perm 36” since 2005. “Pilorama” offers space for dialogue, discussions, and reflection on challenges of the global world. This year, “Pilorama Lab” will contribute to “Pilorama” with two discussions: Europe and the Crisis; Civic Journalism.

Working languages of “Pilorama Lab” are English and Russian.

Please submit your application before May 15, 2013 at www.piloramalab.org.

Should you have any questions, don’t hesitate to contact us via e-mail: info@piloramalab.org

See you in Perm!
 

Posledná aktualizácia: 11.04.2013