SAIA, n.o.

Štúdium v zahraničí

Informácie o štúdiu vo vybraných krajinách
V tejto sekcii nájdete základné informácie o systéme štúdia vo vybraných krajinách a linky na zaujímavé webstránky, kde môžete nájsť ďalšie dôležité informácie.

Štipendiá a granty (databáza)
Databáza vám ponúka možnosť vyhľadať si informáciu o štipendiách a grantoch, najmä pre pobyty v zahraničí. Obsahuje ako ponuky, ktoré priamo administruje SAIA, n. o., ale aj základné informácie o ponukách iných grantových agentúr. V prípade viacerých štipendií a grantov, ktoré spravuje SAIA, n. o., sa priamo z databázy dostanete k podávaniu žiadosti elektronicky (podrobný postup pri podávaní žiadosti nájdete opísaný v rámci konkrétnej ponuky).

Štandardizované jazykové a vedomostné testy
Potrebujete pre štúdium v zahraničí preukázať svoje jazykové znalosti nejakých štandardizovaným certifikátom? Neviete, na koho sa obrátiť a ako na to? V tejto časti sme pre vás zosumarizovali informácie o najznámejších jazykových certifikátoch uznávaných v zahraničí. Zároveň tu nájdete aj informácie o iných testoch potrebných pre prijatie na vysokú školu v zahraničí (najmä v angličtine - napr. SAT, GRE a pod.).

Užitočné informácie

Posledná aktualizácia: 13.10.2010