Žilinská univerzita a EURAXESS Slovensko Vás pozývajú na workshop "Naštartuj svoju kariéru vo výskume". Cieľom podujatia je podporiť doktorandov a doktorandky v úspešnom rozbehu kariéry vo výskume. Účastníkom poradíme, kde hľadať kariérne príležitosti a na čo myslieť pri plánovaní vlastného kariérneho rozvoja. V diskusii sa o svoju skúsenosť podelia absolventi a absolventky doktorandského štúdia, ktorí našli uplatnenie v akademickom prostredí aj mimo neho. Keďže je čoraz dôležitejšou súčasťou kariéry vo výskume medzinárodná mobilita, predstavíme aj rôzne schémy a programy na jej podporu.
 
Kedy: 15. júna 2023, 9.00 - 12.30 - TERMÍN PODUJATIA JE PRESUNUTÝ NA JESEŇ 2023

Kde: Žilinská univerzita, miestnosť AA024 (UNIZA - budova rektorátu)
Komu je workshop určený: doktorandky a doktorandi bez ohľadu na disciplínu či ročník štúdia. Vítaní sú aj začínajúci výskumníci a výskumníčky, ktorí už PhD majú.
 
 
PROGRAM
9:00 – 9:15 Otvorenie
9:15 – 9:30 Kde hľadať finacovanie pre výskumnú mobilitu
9:30 – 9:45 Technologický inkubátor UNIZA - čo ponúka PhD študentom? (Prezentuje Jaroslav Jaroš)
9:45 – 10:45 Ako si plánovať vlastný profesionálny rozvoj?
Počas workshopu predstavíme nástroje, ktoré vám pomôžu lepšie si plánovať vlastný profesionálny rozvoj. V rámci interaktívnej časti bloku budeme spoločne diskutovať o zručnostiach, ktoré sú potrebné pre kariérny rast vo výskume aj spôsoboch ako ich rozvíjať. (Workshop vedú Simona Mahútová a Janka Kottulová, SAIA, n. o., EURAXESS Slovensko)
10:45 – 11:15 Prestávka
11:15 – 12:30 Moja kariérna cesta
Úsepšní absolventi a absolventky doktorandského štúdia prezradia, čo ovplyvnilo ich kariérnu cestu, aj čo považujú za dôležité pre kariérny rast vo výskume aj mimo neho.
Ing. Pavol Pecho, PhD., PEDaS-Katedra leteckej dopravy, Výskumné centrum UNIZA
Ing. Libor Trško, PhD., Výskumné centrum UNIZA
Ing. Milan Letrich, Ph.D., DJH Engineering Center, INC.
Ing. Peter Blažek, PhD., INSET s.r.o.
Dr. Júlia Marcinová, Krajské kultúrne stredisko v Žiline
 
Tešíme sa na Vašu účasť!