Štipendiá a granty

V ponuke sú príležitosti najmä pre vysokoškolákov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov a výskumných pracovníkov, ale nájdete tu ponuky aj pre stredoškolákov, absolventov stredných a vysokých škôl a učiteľov stredných škôl.

Databáza SAIA - Vyhľadávanie štipendií a grantov
Databáza vám ponúka možnosť vyhľadať si informáciu o štipendiách a grantoch, najmä pre pobyty v zahraničí. Obsahuje ponuky, ktoré priamo administruje SAIA, n. o., ale aj základné informácie o ponukách iných grantových agentúr. V prípade viacerých štipendií a grantov, ktoré spravuje SAIA, n. o., sa priamo z databázy dostanete k podávaniu žiadosti elektronicky (podrobný postup pri podávaní žiadosti nájdete opísaný v rámci konkrétnej ponuky).

Aktuálne uzávierky štipendií a grantov v SAIA
Zistite, ktoré štipendijné ponuky administrované SAIA majú aktuálnu uzávierku a podajte si žiadosť o štipendium priamo z databázy SAIA.

Ďalšie možnosti financovania
Vyhľadajte si ďalšie štipendijné možnosti pre váš plánovaný pobyt v databázach a na webových stránkach slovenských a zahraničných inštitúcií. Možnosťou financovania pobytu sú aj pôžičky pre študentov a pedagógov.

Štipendiá a granty (publikácia)
Publikácia je určená všetkým, ktorí sa chcú uchádzať o štipendiá alebo iné formy finančnej podpory mobilít. V publikácii sú príležitosti najmä pre vysokoškolákov, doktorandov, vysokoškolských učiteľov a výskumných pracovníkov, ale aj pre stredoškolákov, absolventov stredných a vysokých škôl a učiteľov stredných škôl do vyše 50 krajín sveta.

Ako sa uchádzať o štipendium?
Rady pre uchádzačov o štipendiá, ktoré administruje SAIA.

Výsledky výberových konaní
SAIA, n. o., organizuje výberové konania v rámci viacerých štipendijných ponúk a programov. Výsledky z výberových konaní zverejňujeme na tejto stránke.

Publikácie
Bulletin SAIA a ďalšie publikácie o štúdiu a výskume v zahraničí, štipendijných možnostiach, praktických informáciách pre výskumníkov a iné.

Kontakty
Kontakty na pracovníkov a pracoviská SAIA (úradné hodiny pre verejnosť).