Štúdium a výskum v zahraničí

Chcete ísť študovať do zahraničia a neviete ako postupovať? Plánujete výskumný pobyt v zahraničí a potrebujete zodpovedať otázky ohľadne zdravotného poistenia alebo sociálneho zabezpečenia? Potrebujete jazykový certifikát a neviete kde ho získať? Odpovede na tieto a ako aj iné otázky, ktoré si kladiete v súvislosti s vaším plánovaným študiným alebo výskumným pobytom v zahraničí nájdete na týchto stránkach.

Štúdium v zahraničí
Informácie o vysokoškolských systémoch vo vybraných krajinách a podmienkach prijatia na vysokoškolské štúdium v zahraničí, webové stránky o štúdiu v zahraničí, rebríčky vysokých škôl, ECTS, EUROPASS.

Výskum v zahraničí
Informácie o daňových otázkach, sociálnom a zdravotnom zabezpečení počas pôsobenia v zahraničí, ako aj linky na informácie o systéme vo výskume v niektorých vybraných krajinách.

Blog

Štandardizované jazykové a vedomostné testy
Potrebujete pre štúdium v zahraničí preukázať svoje jazykové znalosti nejakých štandardizovaným certifikátom? Neviete, na koho sa obrátiť a ako na to? V tejto časti sme pre vás zosumarizovali informácie o najznámejších jazykových certifikátoch uznávaných v zahraničí. Zároveň tu nájdete aj informácie o iných testoch potrebných pre prijatie na vysokú školu v zahraničí (najmä v angličtine - napr. SAT, GRE a pod.).

Uznávanie dokladov o vzdelaní získaných v zahraničí
Informácie o postupe získania oficiálneho uznania zahraničného dokladu o vzdelaní.

Publikácie
Bulletin SAIA a ďalšie publikácie o štúdiu a výskume v zahraničí, štipendijných možnostiach, praktických informáciách pre výskumníkov a iné.

Kontakty
Kontakty na pracovníkov a pracoviská SAIA (úradné hodiny pre verejnosť).