Blog

Štúdium, výskum a jazykové kurzy v 23 krajinách sveta? To sú Akademické mobility! Pozrite si, aké sú možnosti!
Akademické mobility sú štipendiá medzi Slovenskom a rôznymi krajinami Európy a celého sveta. Študenti, doktorandi, VŠ učitelia a výskumníci sa vďaka nim môžu hlásiť na študijné, výskumné pobyty alebo aj jazykové kurzy, či celé štúdium. V článku nájdete zoznam všetkých ponúk.

Jazykové kurzy na leto 2023? Tu nájdete všetky informácie!
So štipendiom sa môžete vydať aj na niekoľko týždňov trvajúce letné kurzy do rôznych krajín Európy. V článku nájdete zoznam všetkých kurzov. Pozor! Prihlasovanie na letné kurzy 2023 je otvorené do 29. novembra 2022!

VIDEO: Doktoranda Tinka ti poradí ako si úspešne požiadať o štipendium #NŠP!
Tinka strávila svoj letný semester 2022 v Dánsku so štipendiom cez Národný štipendijný program. Vo videu sa dozvieš jej skúsentosi s celým procesom podávania žiadosti, dá ti tipy ako na to, a povie ti, aký je život v inej krajine.

ROZHOVOR: Janka a jej cesta do Cambridge a na Oxford s Národným štipendijným programom
Naša bývala štipendistka Janka dosiahla neobvyklý úspech a svoje PhD. štúdium momentálne absolvuje na Oxforde vo Veľkej Británii. Pomohol jej k tomu štipendijný pobyt v Cambridge cez Národný štipendijný program. O Jankinom pobyte, zážitkoch a akademickom príbehu sa dozviete viac v článku.

ROZHOVOR SO ŠTIPENDISTKOU SAIA DR. POOMANEE Z THAJSKA: Slováci sú dochvíľny národ, mladí vedci by mali cestovať za výskumom
Prečítajte si skúsenosti zo Slovenska očami Dr. Worrapan Poomanee z Thajska, ktorá sa na UNIPO zúčastnila študijného pobytu cez Národný štipendijný program!

Igor bol na letnom jazykovom kurze cez AKCIU RAKÚSKO-SLOVENSKO: „Po mesiaci sa mi ani nechcelo odísť!“
V tomto článku sa stretnete s Igorom zo Žilinskej univerzity, ktorý bol toto leto na mesačnom jazykovom kurze nemčiny v Rakúsku. Štipendium na pobyt získal cez program Akcia Rakúsko-Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní nás a našich západných susedov. V cestopise nižšie sa s vami podelí so zážitkami a skúsenosťami z letného pobytu v Rakúsku cez ARS. Príjemné čítanie!

NŠP – jedinečné štipendium, ktoré ťa vezme kamkoľvek na svete!
Vycestovať na študijný pobyt počas vysokej školy je životný krok, vďaka ktorému získaš nenahraditeľné skúsenosti a nezabudnuteľné zážitky. No kam a ako? Väčšina študentov si vyberá známy Erasmus+ program, cez ktorý môžeš vycestovať do krajín a na školy, s ktorými má tvoja univerzita zmluvu. Čo však, ak chceš vycestovať kamkoľvek na svete? Lákajú ťa krajiny mimo EÚ, exotické destinácie, či univerzity, s ktorými nemá tvoja škola zmluvu? Prečítaj si o štipendiu, s ktorým môžeš vycestovať do ktorejkoľvek krajiny sveta.

UZAVRETÉ: Predvianočná SÚŤAŽ! Vyhraj skvelé ceny so SAIA!
Zapoj sa do našej predvianočnej súťaže a vyhraj super balíček s krásnym tričom, USB-kľúčom, notesom, perom a plátenou taškou. Pravidlá sú jednoduché!

UZAVRETÉ: Súťaž o darčeky z DUBAJ EXPO 2020!
Zapojte sa do súťaže na našom IG a FB profile a vyhrajte skvelý darček, ktorý sme vám priniesli priamo z Dubaj Expo 2020!