Blog

Predvianočná SÚŤAŽ! Vyhraj skvelé ceny so SAIA!
Zapoj sa do našej predvianočnej súťaže a vyhraj super balíček s krásnym tričom, USB-kľúčom, notesom, perom a plátenou taškou. Pravidlá sú jednoduché!

Igor bol na letnom jazykovom kurze cez AKCIU RAKÚSKO-SLOVENSKO: „Po mesiaci sa mi ani nechcelo odísť!“
V tomto článku sa stretnete s Igorom zo Žilinskej univerzity, ktorý bol toto leto na mesačnom jazykovom kurze nemčiny v Rakúsku. Štipendium na pobyt získal cez program Akcia Rakúsko-Slovensko, spolupráca vo vede a vzdelávaní nás a našich západných susedov. V cestopise nižšie sa s vami podelí so zážitkami a skúsenosťami z letného pobytu v Rakúsku cez ARS. Príjemné čítanie!

NŠP – jedinečné štipendium, ktoré ťa vezme kamkoľvek na svete!
Vycestovať na študijný pobyt počas vysokej školy je životný krok, vďaka ktorému získaš nenahraditeľné skúsenosti a nezabudnuteľné zážitky. No kam a ako? Väčšina študentov si vyberá známy Erasmus+ program, cez ktorý môžeš vycestovať do krajín a na školy, s ktorými má tvoja univerzita zmluvu. Čo však, ak chceš vycestovať kamkoľvek na svete? Lákajú ťa krajiny mimo EÚ, exotické destinácie, či univerzity, s ktorými nemá tvoja škola zmluvu? Prečítaj si o štipendiu, s ktorým môžeš vycestovať do ktorejkoľvek krajiny sveta.

ROZHOVOR SO ŠTIPENDISTKOU SAIA DR. POOMANEE Z THAJSKA: Slováci sú dochvíľny národ, mladí vedci by mali cestovať za výskumom
Prečítajte si skúsenosti zo Slovenska očami Dr. Worrapan Poomanee z Thajska, ktorá sa na UNIPO zúčastnila študijného pobytu cez Národný štipendijný program!