SAIA, n.o.

Akademické mobility – FAQ

Q: Získala som štipendium do ČÍNY na základe bilaterálnej dohody. Čína teraz požaduje potvrdenie od lekára. Vzhľadom na súčasnú situáciu má moja lekárka zatvorené na dobu neurčitú. Je na zaslanie potvrdenia od lekára nejaká rezerva?

Nie je žiadna časová rezerva. Je potrebne pripraviť si a odoslať (ak sa nedá inak, tak elektronicky) všetky dokumenty, ktoré máte, s vysvetlením a odkazom na informácie na našej webovej stránke: Vzhľadom na aktuálnu situáciu...nie je možne dodať a poslať poštou podkladové materiály, ihneď ako bude táto možnosť k dispozícii, sme pripravení materiály poslať.

 

Q: Získala som štipendium do RUSKA na základe bilaterálnej dohody. Prišli mi výsledky z HIV testov, avšak nepíše sa tam ,,negatívne". Je tam uvedená len číselná norma. Stačí takéto potvrdenie alebo si musím vypýtať iné, kde bude uvedené slovíčkom ,,negatívne"?

Všetky otázky tykajúce sa ďalších dokumentov, ktoré sú súčasťou ruskej prihlášky a je ich potrebné nahrať do ruského systému, je potrebne konzultovať s Ruským centrom vedy a kultúry v Bratislave, či už e-mailom alebo telefonicky.

 

Q: Získala som štipendium do RUSKA na základe bilaterálnej dohody. Je nejaká šanca, že sa tam v októbri dostaneme vzhľadom na celú situáciu s pandémiou? Oplatí sa nám vôbec dávať si robiť úradné preklady, keď nás možno ani nepustia do Ruska?

Situácia sa mení každý deň, veríme, že Váš pobyt bude možné zrealizovať.

Posledná aktualizácia: 07.04.2020